###Динамо - Іллічівець 1:0. Що то було? ###

На 51-й хвилині Окріашвілі не реалізував пенальті (воротар)

«Динамо»: М. Коваль – Даніло Сілва, Хачеріді, Віда, Тайво – Міґел Велозу – Ярмоленко, Аруна (О-др Алієв 79), С. Сидорчук, О. Гусєв (к) (Цуріков 68) – Марко Рубен (Ідейє 58)

«Іллічівець»: Худжамов – Бутко, М. Іщенко, Ордець, О-др Чижов – Ємельянов (С. Яворський 19), Полянський – Федотов (Р. Кисіль 84), Окріашвілі, С. Шевчук (Тарґамадзе 63) – О. Мандзюк (к)

Тренер – Микола Павлов

Судді: Швецов (Одеса) – Вол. Володін (Херсон), Є. Данильченко (Луганськ) – Мосейчук (Чернівці), Фощій (Черкаси)

Попередження: Хачеріді 50, Аруна 62, Міґел Велозу 63, Даніло Сілва 85 – Тарґамадзе 82

Від популярного гасла «Віримо в команду» у Києві залишилися ріжки та ніжки. Вартувало динамівцям програти в попередньому турі основному в боротьбі за друге місце суперникові зустріч, як на наступному ж домашньому поєдинку команду зустріли порожні трибуни НСК «Олімпійський». Зрештою, є великі сумніви, що не поступися «Динамо» у Харкові, картина глядацької активності суттєво відрізнялася б. Про яскраву перемогу підопічних Олега Блохіна над «Дніпром», складається враження, не пам'ятає вже ніхто.

З вболівальниками чи без них, але боротьбу за Лігу Чемпіонів кияни продовжувати мусіли. Олег Блохін напередодні зустрічі з «Іллічівцем» мав проблеми зі складом. Пов'язані вони з травмами двох півоборонців – Дениса Гармаша та Романа Безуса.Ніко Краньчар хоча й вийшов з лазарету, але, як і очікувалося, на полі не з'-явився. Відігравши 55 хвилин у зустрічі дублюючих складів, у суботу хорват не потрапив навіть до заявки команди Блохіна. Як наслідок, поряд з Лукманом Аруною спрямованим на атаку центральним півоборонцем несподівано став Сергій Сидорчук, для якого то була перша гра в динамівській основі.

Ще одна несподіванка – відсутність у «старті» центрального нападника Брауна Ідейє. Замість нього Блохін випустив Марко Рубена. На інших позиціях діяли традиційні персони. Воротар – Максим Коваль. В обороні справа наліво розташувалися Даніло Сілва, Євген Хачеріді, Домаґой Віда і Тайє Тайво. В опорній зоні діяв Міґел Велозу, який сьогодні святкує своє 27-річчя. На краях атаки грали капітан Олег Гусєв і Андрій Ярмоленко.

Наставник «Іллічівця» Микола Павлов здивував хіба що тим, що залишив у резерві основного лівого оборонця Артема Путивцева. Його в основі замінив номінальний центрбек Олександр Чижов. Власне, Олександр і грав на місці стоппера поряд з Іваном Ордцем, а Микола Іщенко перейшов на лівий край. На протилежному фланзі, як зазвичай, розташувався Богдан Бутко. У воротах азовців грав Рустам Худжамов. В опорній зоні гостей гру починали Роман Ємельянов і Олексій Полянський. Під нападником Олександром Мандзюком діяли Торніке Окріашвілі, Віталій Федотов (справа) та Сергій Шевчук (зліва).

В принципі, що ця зустріч буде видовищем не надто вражаючим, спрогнозувати було не складно. Але коли при порожніх трибунах на знак протесту впродовж матчу мовчали ще й динамівські фанати, то атмосфера зустрічі пригадувала двосторонку під турецьким сонцем. Кияни розпочали зустріч якось особливо мляво і ледь не опинилися у ролі сторони, яка відігрується, вже на третій хвилині. Віда, прийнявши м'яч на лівому краї, не помітив, що на перехоплення йде Окріашвілі. Ще мить – і Торніке Домаґоя обікрав й, не входячи до штрафного майданчика, віддав передачу вздовж воріт на Мандзюка. Проте надійно в цьому епізоді зіграв Хачеріді.

Надалі «Динамо» поволі почало перебирати перевагу до власних рук. Спершу після навісу Велозу справа зовсім трошки не дотягся до м'яча і не зумів пробити по порожніх воротах головою Ярмоленко. Потім вже сам Міґел небезпечно стріляв низом метрів з 22-х. В цьому епізоді намертво м'яч забрав Худжамов. Найреальнішу ж нагоду відзначитися в перших десять хвилин втратив Ярмоленко, котрий по тому ж правому краї протаранив Іщенка, увійшов до штрафного майданчика і пробив на техніку в дальній верхній кут – м'яч, відбившись вдарився в поперечину і полетів над ворітьми.

Взагалі, кияни чітко позначили свої наміри грати саме через правий край і досягали свого з надзвичайною легкістю. Екс-гравець команди донецького "Шахтаря" Іщенко, якого донедавна викликали у збірну України, провалювався з вражаючою постійністю. Власне, все, що «Динамо» створило в перших 20 хвилин, сталося саме з краю Іщенка. На 15-й хвилині від Миколи втік уже Гусєв, після прострілу якого Аруна не дотягся до м'яча якимось дивом. Та вже за дві хвилини нігерієць реабілітувався. Обігравшись з Гусєвим, Лукман вривався до штрафного майданчика з місця правого інсайда. Зустрічав Аруну Іщенко, але вибив м'яч Микола невдало. «Куля» вдарилася у руку динамівського півоборонця, суддя гри не зупинив, після чого Лукман швидко підробив м'яч під праву ногу і поцілив у дальній кут – 1:0. Гол виглядав цілком логічним, але зараховувати його суддя, ймовірно, не мав.

На додачу до всіх маріупольських бід відразу після пропущеного голу Павлов вимушений був проводити заміну та випускати замість Ємельянова Сергія Яворського. Роман травмувався за мить до того, як кияни провели результативну атаку. Азовці подавали кутовий, Ємельянов виграв жорстку боротьбу на дальній стійці і Ордець після його скидки небезпечно пробивав головою. М'яч пролетів над поперечиною, кияни вдарили від воріт і, поки Ємельянову надавали за межами поля допомогу, розпочали результативну атаку.

Між тим, фланг Іщенка залишався для гостей проблемним і надалі. На 22-й хвилині Ярмоленко, добігши до м'яча після довгої діагоналі, поблизу кутового прапорця пошив Миколу в дурні, посадивши того на п'яту точку фінтом. Опинившись без опіки, Андрій віддав зрячу передачу в район одинадцятиметрової позначки на Аруну. Лукман пробив з правої другим дотиком, проте сильний постріл нігерійця, кинувшись під м'яч по-хокейному, заблокував Ордець.

Гра почала нагадувати одностороннє побоїще. Гостям не виходило навіть огризатися, а єдиний потенційний момент після всієї вище згадуваної серії атак зіпсував, не дотягшись до м'яча після навісу Бутка справа, Мандзюк. Та то був лише епізод. А згодом була чергова атака справа. Ярмоленко навісив, Марко Рубен скинув під удар Велозу, а Міґел, б'ючи з розвороту, влучив в оборонця.

Атаки правим флангом проходили й надалі і ця легкість поступово почала господарів заколисувати. Настільки, що заключних хвилин 15 у першому таймі були доволі млосними. В підсумку азовці ледь не скористалися заспокоєністю суперників. Бутко віддав справа в центр на Окріашвілі, а Торніке, ледь прийнявши м'яч, пробив щокою в кут – поруч зі стійкою.

У цілому ж події на полі складалися так, що хвилюватися Блохіну не вартувало. Гості демонстрували вражаючу апатію і небажання боротися. В принципі, кияни це теж відчували і вийшли на другу половину в тому ж миролюбному настрої. Дійшло до того, що маріупольці, навіть не демонструючи надмірної агресії, на самому початку тайму могли забивати тричі.

Правда, перший шанс на гольовий тягне лише натягнуто, адже вдарити прицільно головою після вкидання з ауту Бутком Яворському було важко. А ось на 51-й хвилині, коли Хачеріді збив Федотова, Швецов призначив пенальті. Бити взявся Окріашвілі, проте його удар на техніку в лівий від Коваля кут Максим взяв намертво. Згодом був ще один момент. Після чи то прострілу, чи то зрізки від Іщенка зліва м'яч полетів на одинадцятиметрову позначку, де без опіки знаходився Федотов. Оскільки «куля» летіла швидко, завдати прицільного удару головою Віталієві було складно. Фактично, підставляв голову маріуполець навмання і у ворота не влучив зовсім трохи.

Гострота біля власних воріт киян не схвилювала. Вони продовжували неквапливу біганину, розбавлену більш-менш небезпечними кутовим і штрафним. Щоб його команда зовсім не заснула, Блохін змінив нападників, випустивши замість Марко Рубена Брауна Ідейє. Павлов у свою чергу дав на заключних півгодини випустив замість Сергія Шевчука на лівий край Давіда Тарґамадзе.

Сказати, що заміни сильно змінили характер гри, м'яко кажучи, не можна. Неквапливі перепасовки пожвавили два підключення Даніло Сілви. Обидва рази бразилець прострілював в напрямку Ідейє. Якщо в першому випадку передачу перервав оборонець, то в другому Браун розстрілював Худжамова впритул. Рустам, вчасно вийшовши з лінії, відбив м'яч грудьми, а після добивання «куля» пролетіла над поперечиною. То з київського боку. Маріупольці ж могли відзначитися після того, як Мандзюк скинув м'яч головою на Окріашвілі. Та той пробив так само незграбно, як до того пробивав з позначки – «сфера» полетіла надто вище поперечини.

І ось в цю мить, у цьому матчі "надзвичайно високої напруги" Блохін наважився на несподівану заміну, випустивши замість капітана Олега Гусєва молодого Андрія Цурикова. Той навіть міг відзначитися, коли вийшов на дальній стійці на навіс справа зі штрафного від Міґела Велозу. За хвилину ж до того небезпечно бив метрів з 20-ти з лівої Ярмоленко. Він підкручував м'яч у ліву від себе «дев'ятку» - поряд з хрестовиною. На швидкісний же прохід Ідейє і заблокований оборонцем удар гості відповіли небезпечним ударом здалеку.

Взагалі ж, склалося враження, що в ендшпілі поєдинку бодай мінімальний азарт зберігали лічені учасники поєдинку. Приміром, Ідейє, котрий не хотів залишати поля без голу. Чи Цуриков, для якого то був шанс себе проявити. Маріупольці теж провели дві небезпечних атаки, але м'яч після небезпечного навісу Окріашвілі зліва вибили на кутовий оборонці, а простріл справа після провалу Тайво Ордець замкнув надто неточно. Втім, яскравим свідченням того, як сильно Микола Петрович Павлов хотів "врятувати" цей матч, була його заміна на 85-й хвилині, коли замість Федотова вчетверте в сезоні вийшов 21-річний Руслан Кисіль. В трьох попередніх поєдинках він відіграв чотири хвилини...