НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Кривбас - 1:1. Ода шапкозакидацтву ###

«Динамо»: Шовковський (к) – Віда, Михалик, Хачеріді, Тайво – Міґел Велозу, Аруна (Марко Рубен 83) – Гусєв (Мехмеді 62), Краньчар (Безус 59), Ярмоленко – Ідейє Тренер – Олег Блохін

«Кривбас»: Боровик – П. Пашаєв, Гітченко, Лисицький (к), Сердюк – Бабатунде (Д. Мірошниченко 76), Дедечко, Матіч (Федорчук 60), Бартуловіч – Прийомов, Самодін (Іващенко 89) Тренер – Олег Таран

Судді: Годулян (Одеса) - Плужник, Беккер (обидва – Харків) – Можаровський (Львів), Кузьмін (Миколаїв)

Попередження: Гусєв 55 – Дедечко 16, Сердюк 90+1

____________________________

Напередодні здавалося, що цей матч приховує в собі потрійну інтригу: перша – з якою різницею виграють господарі- друга – чи відкриє рахунок Андрій Ярмоленко в шостому протистоянні цих суперників поспіль- третє – чи дебютує в складі киян екс-львів'янин Лукас Перес. Останнє питання знялося з порядку денного ще до старту, коли з'явилися стартові склади команд. Іспанського новачка не було навіть у заявці. На решту питань відповідь мала дати власне гра, яку фанати «Динамо» зустріли розтяжкою «Захистимо український футбол від загарбників! Бойкот чемпіонату СНД!» Окрім ультрас, на трибунах НСК «Олімпійський» зібралося ще від сили тисяч десять глядачів. Забігаючи дещо вперед, мусимо констатувати – не дала...-

фото Андрія Лукацького / прес-служба ФК "Динамо" (Київ)

Олег Блохін випустив склад майже той же, що й у поєдинках з «Бордо», в черговий раз давши критикам привід говорити про невміння тренера приймати гнучкі рішення. Зміни було лише три: Олександр Шовковський зайняв місце у воротах замість Максима Коваля, Олег Гусєв вийшов на фланзі півзахисту замість Романа Безуса, а Браун Ідейє - на вістрі змінив Адміра Мехмеді.

Припускаємо, що саме такий склад Олег Володимирович жадав випустити й у матчах Ліги Європи, однак Шовковський і Гусєв тоді не встигли відновитися після травм, а Ідейє невчасно прибув (або ж краще сказати – не прибув) з Кубку Африки. Решта позицій – традиційні. Лінія оборони (справа наліво) – Домаґой Віда, Тарас Михалик, Євген Хачеріді та Тайє Тайво. Пара опорних півоборонців – Міґел Велозу та Лукман Аруна. Другим, окрім Гусєва, вінґером, був Ярмоленко. Під нападником – Ніко Краньчар.

Олег Таран теж не здивував. До несподіванок можна віднести хіба що відсутність незамінного в осінній частині сезону центрального півзахисника Рінара Валеєва. Місце у воротах зайняв Євген Боровик. Навіть поява ще одного, крім голкіпера, новачка Андрія Гітченка в центрі оборони поряд з капітаном Віталієм Лисицьким не здивувала. На флангах оборони діяли Павло Пашаєв (справа) та В'ячеслав Сердюк. В середині поля за принципом «чотири в лінію» розташувалися (справа наліво) Мішель Бабатунде, Даріян Матіч, Денис Дедечко та Младен Бартуловіч. В атаці за відсутності дискваліфікованого Олексія Антонова діяли Володимир Прийомов і Сергій Самодін. Кращий бомбардир команди в зимовому антракті Олександр Іващенко залишився в резерві.

Зі стартових хвилин звичного для єврокубкових поєдинків бажання забити швидкий гол команда київського «Динамо» не продемонструвала. Більше того, з перших хвилин кияни навіть запропонували поатакувати супернику. Звісно, що криворіжці - собі не вороги і бездумно в наступ вони не йшли. Через те не дивно, що в перші десять хвилин єдину гостроту господарі створили після подачі кутового, однак Хачеріді на ближній стійці лише зачепив м'яч маківкою, тому пробити влучно пробити не зумів. Решта – то обережні натяки на загрозу. До таких, зокрема, належить й спроба замкнути фланговий простріл зліва Самодіним.

Зрештою, десь з десятої хвилини кияни неквапно перемістили епіцентр ігрових дій в зону між центральною лінією і штрафним майданчиком суперників. Правда, рухливості динамівським перепасовкам бракувало, через що Боровик в перших 20 хвилин в гру так і не вступав. Єдиний раз впродовж другої десятихвилинки голкіпер гостей захвилювався в епізоді, коли Аруна навісив справа, а Ярмоленко, зокрема, й через те, що не поділив м'яча з Ідейє, не зумів вдало пробити головою. Більше можна було витиснути також з епізоду на 20-й хвилині, коли Краньчар віддав передачу вправо на Віду, а той в межах штрафного майданчика трохи перетримав м'яч, а потім віддав на лінію карної зони під удар Аруні. Лукман зі свого боку надто довго підлаштовувався під удар і врешті влучив в одного з численних оборонців.

Десь в середині першого тайму ліниве перекочування м'яча з краю на край вболівальникам почало набридати і з трибун залунав свист. Під його акомпанемент господарі на 27-й хвилині нарешті провели першу повноцінну контратаку. Однак Гусєв, отримавши на лівому фланзі передачу від Краньчара, точно прострілити вздовж воріт не зумів. Але то був лише епізод, який не став серйозним сигналом для пожвавлення.

Перший удар у площину воріт учасники матчу нанесли аж на 34-й хвилині. Краньчар зі своєї половини довгою діагоналлю знайшов на лівому фланзі Гусєва, Олег змістився в центр і потужно пробив з кута штрафного майданчика – м'яч в красивому кидку, який все ж трохи нагадував стрибок для журналу «Огоньок», однією рукою відбив Боровик. Втім, вже через три хвилини Євгенові довелося продемонструвати майстерність сповна, коли тепер уже справа низом з відкруткою в дальній кут з лінії карної зони пробивав Ярмоленко. Зачепивши м'яч пальцями, воротар «Кривбасу» перевів м'яч на кутовий, після подачі якого, встигши першим на відскок, надто неточно пробив метрів з десяти Тарас Михалик.

Всі ці моменти свідчили, що наприкінці тайму кияни таки трохи додали в швидкості. Вартувало м'ячу «забігати» інтенсивніше, як оборонці гостей почали губитися. Яскравий приклад – епізод на 40-й хвилині, коли Гусєв проткнув «кулю» повз оторопілих цетрбеків суперника на хід Ярмоленко, а той виходив один на один з Боровиком. Втім, Андрій забіг під гострий кут й вдарити точно повз воротаря не зумів. Згодом той же Гусєв, скориставшись провалом суперників в середині поля, протягнув м'яча по лівому краю і пробив метрів з 20-ти – Боровик зіграв надійно і забрав «сферу» намертво. А буквально перед свистком на перерву Лукман Аруна розрізним пасом з центру вивів на гарну позицію Ідейє. Та Браун не набрав швидкості, відповідно звільнитися від опіки Гітченка не зумів і заробив лише кутовий.

Зрозумівши, що закидати суперника шапками не вдасться, з початком другої половини кияни ввімкнули максимальні оберти і довели свою вищість доволі швидко. Ярмоленко на цей раз першого голу не забив, але у дебютному взятті воріт Боровика участь взяв. Андрій віддав передачу зліва на Ідейє, а Браун, розвернувшись, залишив на мить за спиною Лисицького й пробив з лівою. М'яч влучив у поперечину, але після відскоку, знаходячись в районі одинадцятиметрової позначки, в дотик у кут воріт «кулю» доволі ефектно спрямував Лукман Аруна – 1:0.

«Кривбас» ледь не зробив результативну відповідь на 50-й хвилині. То Прийомов, змістившись зліва, ледь не вразив ударом низом дальній кут воріт. Проте динамівці на цей момент вже контролювали ситуацію повноцінно. На 53-й хвилині Віда навісив справа, а Ідейє пробив головою – над поперечиною. Тим не менш, після забитого голу гра втихомирилася і Блохін, аби розбурхати підопічних, випустив на поле того, кому доводити свою здатність грати у «Динамо» треба, як нікому іншому. Замість Краньчара вийшов Роман Безус.

Стосовно гри хорвата, то він, звісно, вносив гостроту, але констатувати можемо те ж, що й після поєдинків з «Бордо»: Ніко - корисний, лише коли суперник дає йому простір. За умови жорсткої опіки, він на полі губиться.

Гусєв, якого тренер змінив через три хвилини, очевидно, щоб поберегти, навпаки відпрацював на звичному для себе в оптимальній формі рівні. Замість Олега вийшов Адмір Мехмеді, якому з огляду на чутки про перехід до «Металіста», теж є що доводити.

Таран в той же час теж зробив перестановку, випустивши замість одного центрального хава Матіча Валерія Федорчука. Майже зразу після виходу вихованця львівського футболу гості ледь не пропустили: після обрізки суперників в середині поля Ярмоленко тікав від Сердюка, але, поборовшись з суперником корпусами, так і не встиг пробити. Значно небезпечнішим був випад суперників, який, змістившись зліва в штрафний майданчик, могутнім ударом завершував Бартуловіч. М'яч після удару Младена струсонув ближню хрестовину. На 68-й хвилині той же Бартуловіч виконував штрафний метрів з 18-ти від воріт господарів справа. Невдало – «куля» пролетіла над поперечиною.

Мусимо визнати, сколихнути команду замінами Блохіну свою команду не вдалося. В середині другого тайму гра знову перейшла в доволі інертне русло. Вочевидь, господарі вважали, що перемога вже в їхніх руках. Помилялися. На 72-й хвилині Дедечко, Федорчук і Самодін, зігравши в один-два дотики, при пасивному спогляданні опонентів спокійно довели м'яч зі своєї половини поля в штрафний майданчик суперника до Прийомова. Володимир підлаштував м'яч під праву ногу і зряче вистрелив зліва в дальню «дев'ятку» . М'яч знайшов спину Хачеріді та дещо змінив траєкторію руху, чого вистачило, щоб дезорієнтувати Шовковського. 1:1.

Склалося враження, що гол став для господарів маленьким шоком. Вони розуміли, що треба йти вперед, але не були готовими до агресивного наступу морально. Як наслідок, впродовж наступних десяти хвилин кияни мали лише один напівмомент для взяття воріт – Ідейє після навісу Безуса справа головою пробив невдало. Більше того, в цьому відрізку зручний шанс вразити ворота Шовковського вдруге втратив Федорчук. Валерій знаходився в 25-ти метрах від воріт господарів без опіки, але пробив з підйому надто вище поперечини.

Як виявилося далі, через якихось три хвилини в того ж Федорчука буде ще зручніша нагода. Прийомов виконав довгу подачу зі штрафного, а київські стоппери помилилися при створенні офсайдної пастки. На пас вийшли Федорчук і ще двоє його партнерів. Вочевидь, з несподіванки вони, знаходячись в 11-ти метрах від воріт, не встигли оцінити всієї зручності ситуації. Через те Федорчук, не даючи м'ячу опуститися, пробив по дузі головою під поперечину – Шовковський перевів м'яч на кутовий.

«Кривбас» по-хорошому знахабнів і в заключні хвилини контратакував вже більш сміливо. Гру гостей вів Федорчук, котрий добре і відбирав, і давав напрямок наступу. Динамівці були пригнічені й не демонстрували ні конструктиву, ні навального наступу. Відзначити можна хіба що дальній удар поруч зі стійкою у виконанні Мехмеді і його ж передачу на хід Ідейє. Втім, нігерійця «відтер» корпусом Гітченко. Вже в доданий арбітром час динамівці могли забити за допомогою везіння, але після того, як Ідейє випередив після подачі зі штрафного Боровика й проткнув м'яч в напрямку воріт головою, свого голкіпера підстрахували оборонці.

Пригадується, відразу після свого призначення Олег Блохін переконував журналістів і вболівальників, що пообіцятиме може одне: при ньому команда не буде безвільною. Що ж, Олег Володимирович працює з командою не так довго й слідом за одним з найгірших поєдинків в історії клубу проти «Металурга» в Донецьку отримуємо черговий матч до суттєво збагаченого Газзаєвим і Сьоміним ланцюжка. Якщо ж пригадати, що 0:2 від «Оболоні» було при такому відомому мотиваторі, як Лужний, то з'являється побоювання, що вивести цю команду зі стану аморфності не здатен вже ніхто...-

Від редактора. В анонсі цього поєдинку ми дозволили собі теж доволі шапкозакидацькі узагальнення щодо команди з Кривого Рогу, тому після матчу в Києві мусимо вибачитися перед гравцями та вболівальниками «Кривбасу». Дійсно, команда Олега Тарана сьогодні була нічим не гірша за команду київського «Динамо».